Oschersleben 15. - 16. 09. 2012

2

Jeden z Tomášových velmi oblíbených okruhů se konal na německém okruhu Oschersleben. Byl to druhý víkend při společné účasti DTM, a tak nebylo překvapením, že tribuny byly opět plné.

V úvodu kvalifikace Tomáš zajel absolutně nejrychlejší kolo, a tak zajel do boxů pro další pár nových pneumatik. Po zahřívacím kole se pokusil o další rychlé. V trojité levotočivé zatáčce se mu však záď jeho vozu dostala do nekontrolovatelného smyku a skončil v kačírku, ze kterého nešlo vyjet. Do konce tréninku zbývalo 20 minut a mechanici napjatě sledovali, jestli jejich první místo vydrží až do finiše. Pět minut před koncem se před Tomáše dostali jeho tři soupeři.

Ve druhém kole prvního závodu dostal ránu zezadu od Alfa Ahrense a ocitl se mimo trať. Po návratu se zařadil až devátý. Rychle dohnal ztrátu a začal předjíždět jednoho soupeře za druhým. Po ujetí 15 kol závod skončil a Tomáš byl v tu chvíli na čtvrtém místě.
Ve druhém závodě se ze čtvrtého místa dokázal hned posunout o dvě pozice a po třetí zatáčce byl již první. Rychle začal odjíždět svým soupeřům, ale bohužel nasazené tempo nevydržely pneumatiky a v závěru se na něho dotáhli Kisiel a Eberle. Jejim útokům se Tomáš neubránil a skončil před 70. tisíci diváky na třetím místě.

Historie naší firmy

JP Autosport působí na trhu náhradních dílů a servisní techniky pro automobily od roku 1993. Od té doby jsme společně s našimi partnery dosáhli mnoha vytyčených cílů. Naší prioritou byly vždy autodíly pro osobní automobily.V roce 2011 jsme se však rozhodli zvětšit podíl na trhu o náhradní díly pro nákladní automobily LKW.