Brno - Eastern Europe Cup

Sobotní kvalifikaci závěrečného podniku premiérového ročníku Eastern Europe Cupu pohárových octavií vyhrál na brněnském Automotodromu vedoucí jezdec seriálu Tomáš Pekař. Mělnický pilot se časem 2:22,332 letos už potřetí zapsal mezi kvalifikační vítěze. Stejně jako před tím v Mostě to byl absolutně nejlepší výkon ve společném třicetičlenném startovním poli octavií a renaultů clio, kterým si Tomáš zajistil v úvodním nedělním pohárovém závodě pole position. A protože Petr Fulín v Brně nejede, Tomáš se už představí v roli nového pohárového vítěze.

Sobotní program EEC, jehož promotérem je Vekra racing team Petra Fulína, se odehrál na Masarykově okruhu za krásného slunečného počasí. V dopoledním volném tréninku si z jezdců EEC vedl nejlépe loňský vítěz pohárových octavií Václav Brejla, který zajel celkově třetí čas (2:22,481). Tomáš Pekař absolvoval pouze pět kol, kterému stačily k vyzkoušení vozu, a skončil těsně za Brejlou o pouhé čtyři setinky sekundy. Třetí v EEC byl Patrik Nemec a do celkového pořadí v první dvacítce se vešli ještě čtvrtý Radek Bareš, pátý Miroslav Kárný a šestý Dan Skalický.

Tomáš Pekař pak ani v kvalifikačním souboji nepotřeboval víc než pět kol, aby si zajistil pole position. Soupeři se v závěru snažili marně o překonání jeho času. Druhý Milan Haering s cliem za ním zůstal o 0,646 s zpět. V jedné sekundě s Pekařem skončilo dalších sedm jezdců. Nechyběl mezi nimi Václav Brejla, který v první polovině nebyl spokojen s gripem vozu, ale pak v posledním kole zajel čas 2:23,187 a dostal se na celkově sedmou pozici. Startovat tak bude ze čtvrté řady. Třetím nejrychlejším pilotem EEC byl Patrik Nemec, který v neděli vyzve Brejlu k souboji o bronz. Patrik bude v sedmé startovní řadě a vedle něho se postaví zkušený brněnský závodník Miroslav Kárný. V deváté řadě se postaví Radek Bareš se šestnáctiletým Tadeášem Šimečkem. Zatímco Radek zajel nejlepší kolo ve druhé polovině kvalifikace, Tadeáš byl nejrychlejší ve svém prvním. Nové přední pneumatiky mu ve finiši už nepomohly. Velkou smůlu měl Václav Novák, kterému odešla převodovka, a tak nemohl kvalifikaci absolvovat. V neděli ale bude na startu.

Historie naší firmy

JP Autosport působí na trhu náhradních dílů a servisní techniky pro automobily od roku 1993. Od té doby jsme společně s našimi partnery dosáhli mnoha vytyčených cílů. Naší prioritou byly vždy autodíly pro osobní automobily.V roce 2011 jsme se však rozhodli zvětšit podíl na trhu o náhradní díly pro nákladní automobily LKW.