Hockenheim - 03.04.2011

Na Hockenheimringu odstartuje v sobotu nový ročník pohárových octavií Eastern Europe Cup. Do šestidílného seriálu společně s populárními škodovkami vstupuje i Clio Cup Bohemia. Podle posledních přihlášek tak k premiéře na slavné německé trati, která pravidelně hostí mistrovství světa vozů Formule 1, nastoupí třiatřicet jezdců, a tak oba úvodní pohárové závody slibují napínavou bitvu a skvělou podívanou.


Seriál EEC, kterého se opět promotérsky ujal Vekra tým Petra Fulína, tentokrát míří do zahraničí hned čtyřikrát. Po premiéře na Hockenheimringu čeká jezdce v květnu Slovakiaring, po kterém se pohárová bitva vrátí ještě podvakrát na špičkové německé okruhy. V červnu hostí octavie Nürburgring a v červenci Oschersleben. Závěr se odehraje už doma. O srpnové body se pojede v Mostě a finále je na programu koncem září v Brně. O každém závodním víkendu jsou na pořadu dvě jízdy. Oba poháry mají ale oddělenou klasifikaci.

Na Hockenheimringu čeká jezdce trať Grand Prix, tedy varianta, na které se jezdí Formule 1. Tento okruh měří 4574 m má sedmnáct zatáček a šest rovinek. Patnáctimetrová šířka tratě dává dostatečný prostor k předjíždění. Program odstartuje v pátek dopoledne volný trénink a odpoledne kvalifikace. V sobotu se jedou oba závody. Úvodní bitvu může zkomplikovat počasí, protože předpověď hlásí oblačno s možnými přeháňkami.

V roli obhájce Václav Brejla

Ve startovním poli octavií je přihlášeno dvanáct vozů. Boj o stupně vítězů bude hodně dramatický, protože z loňské první čtyřky chybí jen druhý jezdec celkového pořadí Jirka Navrátil. Prvenství obhajuje Václav Brejla, který si loni připsal pět vítězství, třikrát získal pole position a čtyřikrát zajel nejrychlejší kolo v závodě. Své kvality potvrdil při testech v Mostě, kde zajel druhý nejlepší čas. Slovenský pilot Patrik Nemec byl loni třetí a opět myslí na stupně vítězů. Dalším z nejžhavějších favoritů je plzeňský Petr Fulín, který patří k ostříleným pohárovým harcovníkům. Jeho největším úspěchem na mezinárodní scéně zatím bylo loňské čtvrté místo v prestižní Seat Leon Supercopě. Letos chce Petr už sáhnout s leonem na medaili a octavie by měly být kvalitní přípravou právě na tratích v Německu. Navíc Supercopa začíná a končí tradičně na Hockenheimringu, který Petrovi loni seděl náramně. Ze čtyř jízd stál třikrát na stupních vítězů z toho jednou na tom nejvyšším. Chorvat Tiki Ivoševič dojel minule mezi pohárovými octaviemi čtvrtý, když se čtyřikrát probojoval na „bednu“. Na medailové příčky se ale chystá zaútočit i Tomáš Pekař, který před rokem skončil ve svém premiérovém ročníku šestý, ale připsal si jedno druhé a jedno třetí místo a dvakrát zajel i nejrychlejší kolo v závodě. Svoji rychlost potvrdil při testech v Mostě, kde zajel nejlepší čas.

Kdo dál by mohl zaútočit na první pětku, se ukáže na Hockenheimu. Zatím se zdá druhá polovina jezdeckého pole vyrovnaná. Hodně vidět by měla být zkušená brněnská dvojice Bohumil Pfeifer a Miloslav Kárný. V desítce nechce chybět ani loňský nováček Ivan Trejbal, který skončil jedenáctý, a před novou sezonou pilně testoval i na Hockenheimu. Domácí tratě ale dobře zná Němec Daniel Milde, který měl loni dost smůlu a obsadil čtrnácté místo. Učil se i Václav Novák, který si připsal dva body, ale o to víc si věří letos právě na německých okruzích, kde už svedl nejednu bitvu při Divinol Cupu. Jediným pohárovým nováčkem tak bude teprve patnáctiletý Tadeáš Šimeček, ale v motokárách už má něco za sebou a při testování v Mostě naznačil, že do počtu rozhodně nechce být.

Program EEC na Hockenheimringu:

Pátek (1.dubna):
11,30 – volný trénink
14,55 - kvalifikace

Sobota (2.dubna):

10,45 – první závod
15,15 – druhý závod

Historie naší firmy

        JP Autosport působí na trhu náhradních dílů a servisní techniky pro automobily od roku 1993. Od té doby jsme společně s našimi partnery dosáhli mnoha vytyčených cílů. Naší prioritou byly vždy autodíly pro osobní automobily.V roce 2011 jsme se však rozhodli zvětšit podíl na trhu o náhradní díly pro nákladní automobily LKW. 

Josef Pekař

Důležité odkazy

infolinka
315 626 639

608 878 590